Aktualno, Nekategorizirano

Restartova 9. Škola dokumentarnog filma – prijave u tijeku

Škola dokumentarnog filma u organizaciji udruge Restart raspisala je prijave za upis devete po redu generacije novih dokumentarista/ica. Program pod vodstvom stranih i domaćih mentora i predavača održat će se od 1. listopada 2019. do 28. veljače 2020. u Zagrebu. Prijave traju do 1. rujna 2019.!

Program Škole zasnovan je na ideji da je danas filmski medij dostupan svima – zahvaljujući rasprostranjenosti tehnologije i necentraliziranosti znanja, svakome je omogućeno izražavati se jezikom filma. To nam je i glavni cilj: pomoći polaznicima da naprave vlastite dokumentarne filmove s onime što im je na raspolaganju.

Što je potrebno za prijavu?

Za pohađanje Škole nije potrebno nikakvo prijašnje filmsko iskustvo, kao ni poznavanje tehnike proizvodnje filma, a polaznici uz međunarodne i domaće predavače i mentore, uče osnovne i napredne vještine potrebne za stvaranje kratkometražnog dokumentarca. Za prijavu je poželjna jaka motivacija i želja da se po završetku škole nastave baviti dokumentarnim filmom. Svi zainteresirani moraju imati osnovno poznavanje rada na računalu na koji se može instalirati program za montažu te kameri s kojom se može snimati (DSLR kamera, video kamera, mobitel….).

Cijeli program organiziran je kao moderni sustav koji polaznike uči vještinama potrebnim za stvaranje dokumentarnog filma: osnovama snimanja, montaže slike i zvuka, produkcije i režije, omogućavajući im da postanu kompletni autori i autorice. Važan prostor odvojen je za razgovor i analizu ambicioznijih filmskih ideja polaznika. Analize stranih i domaćih dokumentaraca održavat će se na tjednoj bazi, a gostujući autori objasnit će kako su nastali neki od njihovih najuspješnijih radova i koje bi greške valjalo izbjeći pri stvaranju filma.

Predavanja i predavači

Redovni Restartovi voditelji Škole dokumentarnog filma su Ana Hušman, Nebojša Slijepčević, Oliver Sertić, Igor Bezinovići Hrvoslava Brkušić. Posebna predavanja i vježbe održat će snimateljica Dinka Radonić, producenti Vanja Jambrovići Oliver Sertić, oblikovatelj zvuka Borna Buljević, snimatelj i fotograf Bojan Mrđenović, autorica Katerina Duda te multimedijalni autora Miloš Tomić.

Termini održavanja predavanja su utorkom od 16 do 20 sati, petkom od 20 do 22 sata i subotom od 11 do 16 sati u prostoru Pogona (Ulica kneza Mislava 11).

Program je financiran sredstvima Hrvatskog audiovizualnog centra, Grada Zagreba i Društva hrvatskih filmskih redatelja.

Postupak prijave:

Rok za prijave je 1. rujna 2019., kako biste se prijavili potrebno je:

preuzeti i ispuniti OBRAZAC

napisati životopis ili opis dosadašnjeg iskustva/radova

Sve to poslati na skola@restarted.hr do 1. rujna 2019.!

Po prijavi dobivate sve dodatne informacije.

Cijena Škole dokumentarnog filma iznosi 2.000,00 kuna, plativo u tri rate. Određeni dio polaznika moći će odvolontirati jedan dio iznosa u Restartu, ukoliko zadovolje sve preduvjete.

Sva dodatna pitanja o prijava ili programu uputite na skola@restarted.hr!

url: http://skola.restarted.hr/