Nekategorizirano, Svijet

Trump bi mogao ukinuti prava transrodnih učenika

P-H20170222041208Očekuje se da će administracija predsjednika Donalda Trumpa ukinuti smjernice izdane javnim školama kojima se štite prava transrodnih učenika, pokazuje nacrt dokumenta koji je Reuters dobio na uvid u srijedu.

Tim bi se dokumentom poništila inicijativa bivšeg predsjednika Baracka Obame u svezi s pravima transrodnih učenika kojom je dan naputak javnim školama da se omogući transrodnim učenicima korištenje zahoda u skladu s njihovim izabranim rodnim identitetom.

“Očekujem danas daljnje upute o tome”, rekao je glasnogovornik Bijele kuće Sean Spicer na brifingu za novinare u srijedu.

U nacrt dokumenta, na kojemu su zajedno radila ministarstva pravosuđa i obrazovanja, mogle bi biti unesene promjene prije nego što bude poslan školama diljem zemlje.

U dokumentu se navodi da je njegova svrha povući smjernice od 13. svibnja 2016. dok Trumpova ministarstva pravosuđa i obrazovanja “dalje razmatraju pravna pitanja” u svezi s tim. (Hina)