EHO, Nekategorizirano

U Gimnaziji Nova Gradiška održan je program „Mjesec žena u književnosti“

U Gimnaziji Nova Gradiška prošli tjedan održan je program „Mjesec žena u književnosti“, u sklopu projekta „Umjetnost čitanja“ koji sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, a koji se provodi u partnerstvu udruge Arteco Pavletić i Udruge gluhih i nagluhih Nova Gradiška.

Program je bio usmjeren na osobe mlađe od 25 godina.

Teme radionica bila su djela poznatih angažiranih književnica: Margaret Atwood, Jane Austen, Slavenka Drakulić i Seray Sahiner. U sklopu programa upoznali smo se s djelima utjecajnih književnica te smo raspravljali u važnosti ženske perspektive u književnosti.

……………………………………………………

Cilj projekta “Umjetnost čitanja” je podizanje razine svijesti o važnosti kulture čitanja dostupnošću materijala i aktivnosti za poticanje čitanja i čitalačkih kompetencija u cilju prevencije socijalne isključenosti osoba mlađih od 25 godina, osoba starijih od 54 godine, osoba s invaliditetom (s posebnim naglaskom na gluhe i nagluhe osobe) te pripadnika romske i drugih nacionalnih manjina. Svrha projekta je omogućiti pripadnicima navedenih ciljanih skupina s ruralnih područja Brodsko-posavske i Požeško-slavonske županije aktivnosti koje će doprinijeti jačanju njihovih čitalačkih kompetencija.

Više o projektu „Umjetnost čitanja“ možete pročitati na web stranici udruge Arteco Pavletić:

Izvor: Udruga Arteco / Facebook