Aktivizam, Nekategorizirano

U Zagrebu obilježavanje Svjetskog dana prevencije suicida

Udruga Životna linija u subotu 10. rujna na Trgu kralja Tomislava u Zagrebu obilježava Svjetski dan prevencije suicida.

Upalit ćemo 572 svijeće (lampiona) u spomen na isto toliki broj osoba koje su tijekom prošle godine preminule počinivši suicid. Osigurane su svijeće za sve građane koji ih žele zapaliti za preminule od suicida i time izraziti svoje žaljenje – navode udruga u pozivu.
Svijeće će građani moći upaliti od 13:00 pa sve do 19:00 sati.

U Republici Hrvatskoj tijekom prošle godine suicid su počinile 572 osobe. Prema podacima Ministarstva unutarnjih poslova žene su počinile 125 suicida, a muškarci 447 (otprilike tri i pol puta veći broj) – zaključuje udruga.

Udruga Životna linija zalaže se širenje svijesti o potrebi pojačane prevencije suicida u Republici Hrvatskoj. Djeluje na volonterskoj osnovi i pruža podršku suicidalnim i depresivnim osobama. Svi koji trebaju pomoć mogu se obratiti na mail adresu udruge pomoc@pomoc.hr. Volonteri se udruzi mogu pridružiti slanjem poruka na info@zivotnalinija.hr.