Nekategorizirano, Svijet

UN: Glad u svijetu ponovno u porastu

un_cr– Preliminarni podaci za ovu godinu ukazuju da broj pothranjenih ljudi u svijetu ponovno počinje rasti – rekao je Jose Graziano da Silva, čelnik FAO-a, UN-ove organizacije za hranu i poljoprivredu.

On nije iznio točnu brojku no rekao je da će konačni podaci biti objavljeni u rujnu. – Na žalost, to nisu dobre vijesti – dodao je Graziano da Silva govoreći na bijenalnoj konferenciji FAO-a u Rimu, prenosi Hina.

Broj ljudi koji nisu imali dovoljno hrane, po FAO-u, u razdoblju od 2014. do 2016. pao je na 795 milijuna, što je manje za 21 posto u odnosu na razdoblje od 1990. do 1992. godine.

Graziano da Silva je rekao da ovogodišnji nazadak u suzbijanju gladi nije iznenađenje s obzirom da se gotovo 20 milijuna ljudi suočava s tim problemom zbog borbi i suša u Južnom Sudanu, Nigeriji, Somaliji i Jemenu.

– Oko 60 posto ljudi na svijetu koji trpe glad živi u područjima pogođenim sukobima i učincima klimatskih promjena – rekao je.

Potpuno uklanjanje gladi do 2030. godine jedan je od UN-ovih ciljeva održivog razvoja koje su članice usvojile 2015.