Aktivizam, Nekategorizirano

Uskrsne radionice u udruzi DEŠA, Dubrovnik

jaja1Povodom najvećeg kršćanskog blagdana, DEŠA – Dubrovnik i ove godine organizira uskrsne radionice tradicionalnih vještina. Radionice će se održati u prostorijama DEŠE (zadnja lađa u Lazaretima) prema sljedećem rasporedu:

Radionice pletenja pomica, maslinovih grančica i izrade golubica od srčike smokve održat će se u utorak 4. travnja i četvrtak 6. travnja, od 10:30 do 12:30 sati.

Radionice penganja jaja održat će se u utorak, 11. travnja i srijedu, 12. travnja, od 10:30 do 12:30 sati. Prikazat će se tradicionalno penganje voskom i decoupage (salvetna) tehnika ukrašavanja jaja.

Ovim radionicama želimo otrgnuti zaboravu običaje dubrovačkog kraja i promovirati kulturnu baštinu ovog područja. Pozivamo sve naše sugrađane, a pogotovo djecu i mlade, da nam se pridruže, priopćuju iz udruge Deša.