EHO, Nekategorizirano, Rad udruga

VIDEO: S pomoću europskih projekata Veličanka zaposlila više od 80 ljudi u okviru projekta “Nešto se dobro kuha”

Foto: HRT

Iseljavanje i odlazak mladih nisu zaobišli ni općinu Velika pokraj Požege, no udruga “Veličanka” odlučila je životni standard popraviti socijalnim poduzetništvom.

S pomoću europskih i nacionalnih projekata do sada su zaposlili više od 80 ljudi, a u sklopu projekta “Nešto se dobro kuha” opremili su i otvorili kuhinju.

Dnevno skuhaju i podjele 64 obroka socijalno ugroženim obiteljima i starijim mještanima. U udruzi se nadaju da će broj obroka povećati i još nekoga zaposliti. To je, kažu, njihov doprinos oživljavanju Slavonije.

Do sada su ugovorili pet projekata i zaposlili ukupno 87 ljudi. Za malu Veliku s 5.500 stanovnika to je golem korak.

Projekt “Nešto se dobro kuha” sufinancirala je Europska unije iz Europskog socijalnog fonda.

Video prilog dostupan ovdje.