Nekategorizirano, Svijet

Zastava IS-a među stvarima ubijenog napadača

zastava_crIzjavio je to u utorak bavarski ministar unutarnjih poslova Joachim Herrmann, dodavši da je napadača ubrzo svladala i ubila policija.

– Među stvarima u sobi u kojoj je živio sedamnaestogodišnji Afganistanac koji je u Njemačku stigao prije dvije godine, pronađena je rukom izrađena zastava IS-a”, rekao je stručnjak iz ministarstva unutarnjih poslova, dodavši da je napadač tijekom napada uzviknuo “Alah Akbar” (Bog je velik), prenosi Hina.

Regionalni ministar ocijenio je da bi sada trebalo provjeriti u kojoj je mjeri mladi tražitelj azila bio angažiran u islamističkom pokretu i u kojoj je mjeri bio radikaliziran. Vatru na napadača otvorile su interventne policijske snage kada je krenuo na njih s nožem.

Sedamnaestogodišnji Afganistanac stigao je u Njemačku prije dvije godine kao maloljetnik bez pratnje, a zahtjev za azilom podnio je prošle godine.

– Djelovao je sam u tom vlaku, rekao je ministar.

Četiri ozlijeđene osobe, od kojih su dvije u kritičnom stanju, su iz Hong Konga i pružena im je pomoć u lokalnoj bolnici.