Aktivizam, Nekategorizirano

Akcija „Za mene, za Osijek“

filantrop_cr– Prije svega, želimo se zahvaliti svima koji su se uključili u akciju i s kojima ćemo se družiti do 1. listopada. Osječani znaju zašto su se uključili, znaju koliko je važno davati i odvajati za zajednicu. Zaprimili smo prijave 43 tima, odnosno skoro 200 Osječana i Osječanki. Kako smo i obećali, dali smo si truda i okvirno izračunali koliko bismo donacija mogli skupiti u nadolazećim mjesecima. 9.355 kuna bi se sveukupno trebalo naći u kasicama Osječana. Kako Zaklada, u akciju sudjeluje prema modelu 1:1, to znači da će za projekt biti na raspolaganju najmanje 18.710 kuna.

Poziv za prijavu projektnih ideja će biti javno otvoren 2. svibnja ove godine.

Što se tiče područja za koja su se timovi odlučili najviše glasova su dobili:

Novi sadržaji u školama (12)

Kreativno provođenje slobodnog vremena (11) te

Njegovanje kulture tradicije (8).

Najviše prijava je stiglo iz Centra Osijeka tj. iz Gornjeg grada, a slijede ih Retfala te Jug II.

Svima koji sudjeluju želimo poručiti da im je Zaklada Slagalica na raspolaganju ukoliko imaju kakva pitanja i nedoumice. Obavještavat ćemo vas putem e-maila, društvenih mreža te naše web stranice o tijeku akcije – ističu u Zakladi Slagalica.