Nekategorizirano, Stajališta

Aleksić: Vrhovni sud promjenom oduke o zastarama omogućio nove tužbe za ništetne ugovore

Saborski zastupnik Snage Goran Aleksić izvijestio je u petak kako je Vrhovni sud promijenio prijašnji stav o zastarama potraživanja na temelju ništetnih ugovora za kredite tako da zastara počinje teći od pravomoćnosti sudske presude kojom se utvrđuje ništetnost ugovora i zahtjeva za isplate na temelju toga, prenosi Hina.

“To je vrlo važna odluka Vrhovnog suda koja konkretno znači da će svi ljudi koji su zakasnili tužiti, zbog određenih razloga – bilo za slučaj kredita vezanih uz švicarski franak za kamate ili za bilo koji drugi slučaj – moći zatražiti isplatu na temelju ništetnih odredbi ugovora ili ništetnih ugovora u cijelosti, ubuduće moći tužiti i dobiti svoj novac”, naglasio je Aleksić.

Aleksić je u izjavi novinarima u Hrvatskom saboru podsjetio kako je prijašnji stav Termini radionica i prijava u veljaci i ozujku 2020_bio da zastara počinje teći od trenutka kada je ugovor potpisan.