Hrvatska, Nekategorizirano

Britanski glumac i aktivist Dan Richardson održat će predavanje na ZeGeVege festivalu

DanRichardsonZGVG-BB1croNa ovogodišnjem ZeGeVege festivalu 7. i 8. rujna 2018. na zagrebačkome Trgu bana Jelačića sudjelovat će i poseban gost – Dan Richardson, britanski glumac i producent, vegan, zagovornik očuvanja životinjskih vrsta i doživotni ambasador ugledne međunarodne zaklade Born Free koja promiče politiku očuvanja vrsta i prava životinja, prioćili su iz udruge Prijatelji životinja.

Svoj dolazak na popularan hrvatski festival ovaj strastveni aktivist najavljuje jumbo plakatima s porukama: „Kada kažem dobrota, mislim na veganstvo” i „Kada kažem pravda, mislim na veganstvo”. Iste poruke, ali i na engleskom jeziku, dijelit će se putem društvenih mreža.

U kvalitetnom dvodnevnom programu od čak 22 atraktivne radionice kuhanja i predavanja na ZeGeVegeu, Dan Richardson održat će u petak 7. rujna 2018. u 20 sati predavanje „Zašto sam postao vegan?” kroz koje će objasniti svoje motive za prelazak na veganstvo i što mu ono znači. Još jedan od razloga njegova dolaska u Zagreb je snimanje dokumentarnog filma o veganskom pokretu u svijetu, u koji želi uključiti i Hrvatsku.

Također, tijekom boravka u Zagrebu, Richardson će, u organizaciji izdavačke kuće Planetopija, predstaviti svoj rad na zaštiti prava životinja i novu knjigu u izdanju te izdavačke kuće – „Kako postati vegan”. Riječ je o knjizi punoj korisnih podataka, savjeta i recepata, koja će svakome olakšati prijelaz na veganstvo, neovisno želi li biti vegan zbog dobrobiti životinja, okoliša, održivosti ili zdravlja. Nema bolje osobe za predstaviti ovu izvrsnu knjigu od nadahnjujućeg glumca koji kaže da je okrutnost prema životinjama tema koja ima najdublji utjecaj na njega: „Ako imate u sebi suosjećanje, jednom kada pogledate i prihvatite realnost, ona će promijeniti vaš um zauvijek. Tada će vaše suosjećanje upravljati vašim izborima… i to će promijeniti svijet.”

Vlatka Balaš iz udruge Prijatelji životinja, koja već 11. godinu zaredom uspješno organizira ZeGeVege festival koji svake godine postiže nove rekorde posjećenosti, kaže: „ZeGeVege svojim pozitivnim ozračjem i bogatim programom oduševljava brojne posjetitelje i predstavlja nezaobilazan događaj u turističkoj ponudi Zagreba i Hrvatske. Besplatna predavanja i radionice redovito privlače posjetitelje iz cijele Hrvatske, ali i iz susjednih država. Nitko ne propušta ni više od stotinu štandova s ponudom izlagača zdrave hrane, ekoproizvoda i kozmetike koja nije testirana na životinjama, restorane koji mame mirisima odlične veganske hrane, brojne degustacije, edukativne i aktivističke sadržaje i zabavne plesne točke!”