Aktualno, Nekategorizirano

Forest ART – festival mladih umjetnika i kreativaca

Mladi će umjetnici imati priliku prezentirati svoja znanja i vještine

Ove godine Klub mladih Garaža organizira drugi Forest ART – festival koji okuplja mlade umjetnike i kreativce, potiče kreativnost, stvaralaštvo i zajedničko druženje!

Forest ART omogućuje mladim umjetnicima kreativno izražavanje, promoviranje, razmjenu znanja, ideja i iskustava.

Umjetnici i kreativci imaju priliku predstaviti sebe kroz izlaganje svojih umjetničkih radova ili kroz izvedbu svojih radova.

Kroz radionice i izložbe koje su pripremljeni mladi će umjetnici imati priliku prezentirati svoja znanja i vještine te prikazati svoje skulpture, slike, grafike, instalacije ili performanse, a svi posjetitelji će moći uživati u njihovim prezentacijama.

Ove godine Forest ART festival održat će se 10. rujna na Citadeli – kampu udruge Zvono, u Belišću.

Forest ART ove godine je veći, posebniji i zanimljiviji, a organizatori su pripremili velik broj radionica te pokoju izložbu.

Tijekom dana će se održavati radionice, a večer će biti upotpunjena glazbenim programom. Očekuju se mnogobrojni gosti iz svih dijelova Hrvatske koji će voditi radionice i izlagati svoje radove.

– Svakako dođite i naučite ponešto o radu s glinom, plesu, žongliranju ili kreativnoj izradi igračaka od papira. Za malo kreativnije i hrabrije pripremamo radionicu izrade namještaja od paleta – poručuju organizatori.

Dnevni program započinje u 10 sati, a evo sadržaja koje su pripremili:

Radionice:
• Čitanjem protiv dosade – Iva Hlavač
• Rad s glinom – Ana Šokac
• Radionica oslikavanja mandala – udruga Plantaža
• Kreativan ples – Mira Sekereš, Plesni studio Shine
• Žongla – Klub mladih Garaža
• Origami/Kirigami i Paper Toys – Ivana Boda
• Chill kutak – kreativan namještaj od paleta
• Slack line – Srđan Marković
• Glazbeno – scenske igre – Jasna Komendanović

Atelje na otvorenom – izložbe i izrada umjetničkih radova:
• Artbeat izložba – izložba stickera
Željka Fuderer Levak – projekcija radova
Sonja Jurman – slikarski ambijent

Osim izložbi mladi će umjetnici prezentirati svoje radove, slikat će, izrađivati skulpture, grafite, kuhati, plesati i glumiti.

A svakako ćete moći uživati i u glazbenom programu kojega pripremaju Revolt DJ’s i njihovi mladi učenici iz KM Garaža.

Večernji program započinje u 19 sati, a zanimljivijim će ga učiniti nastupi lokalnih bendova i izložbe lokalnim umjetnika!
Glazbeni program:
• Mayborne Hash
Danijela Grgurić

Detalje pratite na FB eventu.