Aktualno, Nekategorizirano

Glas umjetnika / I Am The Mouth

umjetnik_crOtvorenje izložbe najavljeno je za petak, 19. siječnja u 19 sati u prostoru za povremene izložbe MSU-a.

Naziv izložbe inspiriran naslovom recentnog video rada poljske umjetnice Agnieszke Polske ‘I Am The Mouth’, snažna je izjava koja govori o specifičnosti suvremene umjetnosti u europskim zemljama koje traže svoj identitet u globalnom kontekstu, nove društvene i političke strukture te demokratsku i građansku razmjenu balansiranjem suprotstavljenih ideja i interesa.

Umjetnička djela na izložbi glas su generacije umjetnika/ca koji/e žele preuzeti odgovornost za sliku budućnosti. U svojim pričama prenose privatna i individualna životna iskustva, ali istodobno dodiruju i goruća politička pitanja, iako ne uvijek doslovce, riječima. Mnoga djela imaju gotovo senzualne osobine i u percepciji promatrača pretvaraju se u pripovijedanje. Usredotočeni/e na složene teme, umjetnici/e ih komprimiraju u neposredna svjedočenja djelima koja provociraju, izazivaju empatiju i potiču solidarnost, pozivajući nas na pažljivo osluškivanje glasova i prevođenje vizualnog, umjetničkog jezika u osobne stavove.

Više informacija o izložbi možete pronaći OVDJE.