Aktivizam, Nekategorizirano

Hepening prigovaranja u okviru pilot programa Građani svom gradu

14542424_566098673584188_8947068452112094801_oU okviru pilot programa Građani svom gradu, kojim se nastoje omogućiti uvjeti za ponovno uspostavljanje zajednice i dijaloga, i time potaknuti sadržajna revitalizacija nekada izrazito živih dijelova Sušaka, u petak 28. listopada od 17 sati održat će se događaj pod nazivom Ribanje (i ribarsko prigovaranje). Mjestom održavanja ovog hepeninga prigovaranja bit će Kont – kultno okupljalište riječke mladeži, pješački most na Rječini čija je izgradnja prije točno sedamdeset godina simbolički ujedinila i povezala Rijeku i Sušak.

Namjera okupljanja je da se javno – usmeno i pismeno – iskažu želje i potrebe bučne i nepristojne tinejdžerske populacije, a priređuju ga Učenička zadruga “Skica” Građevinske tehničke škole Rijeka, umjetnica Nika Rukavina, neformalni glazbeni kolektiv KUD svi Turci, te dizajneri Leo Kirinčić i Marin Nižić. Navedeni sudionici izabrani su putem javnog poziva za osmišljavanje umjetničke instalacije kojeg su organizatori događaja – fundacija Musagetes i udruga Drugo more – raspisali početkom rujna.

 

Više o projektu: www.drugo-more.hr