Nekategorizirano, Svijet

Islamska država preuzela odgovornost za napad

nica_cr– Osoba koja je izvela operaciju u Nici, u Francuskoj, i pokosila ljude jedan je od vojnika Islamske države, objavila je novinska agencija Amaq, koja podupire Islamsku državu, na svom Telegram računu.

– On je izveo operaciju kao odgovor na pozive da se za mete napada uzmu državljani zemalja koje sudjeluju u koaliciji koja se bori protiv Islamske države, dodaje se u priopćenju, prenosi SEEbiz.

Istodobno je u Parizu predsjednik Francois Hollande u subotu ujutro sazvao svoj kabinet za sigurnost kako bi raspravili o mjerama sigurnosti dok istražitelji nastoje utvrditi motiv za napad kamionom u kojem su u Nici ubijene 84 osobe.

Iako istražitelji još nisu mogli utvrditi je li počinitelj imao kontakte s radikalnim islamistima francuski premijer Manuel Valls u petak je ustvrdio kako je “na ovaj ili onaj način napad povezan s vjerskim ekstremizmom”.

U međuvremenu je otac počinitelja, porijeklom Tunižanina, inzistirao u izjavi za agenciju France Presse kako njegov sin nije bio religiozan.