Nekategorizirano, Svijet

Islamska država preuzela odgovornost za napad u Londonu

londonIslamska država preuzela je odgovornost za napad u Londonu u subotu navečer u kojem je ubijeno sedam ljudi i i na desetke ih ranjeno, objavila je u nedjelju agencija agencije Amaq.

– Ogranak islamističkih boraca pogubljen je u jučerašnjem napad u Londonu”, objaviljeno je na Amaqovoj stranici.

Napadači su se u subotu navečer zaletjeli velikom brzinom kombijem u pješake na London Bridgeu i nakon toga noževima napadali prolaznike na ulicama i posjetitelje obližnjih barova u Borough Marketu usmrtivši sedam osoba i ozlijedivši najmanje 48.

Naoružana policija ubila je trojicu napadača na području Borough Marketa a britanske vlasti pozvale su stanovnike Londona na Twitteru da “bježe, sakriju se i jave” ukoliko budu žrtve nasilja.

Napad se zbio uoči britanskih parlamentarnih izbora zakazanih za 8. lipnja i manje od dva tjedna nakon samoubilačkog napada na manchesterskom koncertu američke pop pjevačice Ariane Grande na kojemu su ubijene 22 osobe.