Aktualno, Nekategorizirano

Kitovi na Jelačićevom trgu impresioniraju prolaznike

Greenpeace - Nevio Smajić (2)Greenpeace, nevladina organizacija koja se desetljećima bori za zaštitu i očuvanje okoliša, postavila je danas na Trgu bana Jelačića u Zagrebu šestometarsku umjetničku instalaciju u obliku dva kita koji izranjaju iz mora prepunog plastičnog otpada, a u pozadini se čuje i njihovo glasanje.

Skulptura majke Olivije i njenog mladunčeta bit će izložena na Trgu bana Jelačića od 7.30 do 19 sati.

Time žele ukazati na veliki problem onečišćenja mora i potaknuti Ministarstvo zaštite okoliša da se založi za ambiciozniju verziju europske Direktive o plastici za jednokratnu upotrebu te njezinu što bržu provedbu.

Pokrenut će i peticiju te educirati građane kako jednostavnom promjenom navika spriječiti dotok većih količina plastike u more.