Aktualno, Nekategorizirano

Močvara dobila nagradu za najbolji online program!

Zbog epidemije koronavirusa vaš najdraži klub Močvara zatvorio je svoja vrata 12.3.2020. kada su trebali nastupiti Marinada, ŠećeЯ i Ivan Judas u sklopu programa Začarana Močvara. Taj koncert je bio odgođen, ali se isti dan ipak održao u online formatu putem naše Facebook stranice. Budući da nema nezavisne kulture i umjetnosti bez publike, odlučili smo pokrenuti redoviti online program koji je za nas tada predstavljao izazov, ali je bio i jedini način održavanja programa, navodi se u prioćenju kluba Močvara.

Od 12.3. do 6.7. održali smo ukupno 67 online događaja koji su sadržavali glazbene i scenske nastupe, filmske projekcije, radionice, tribine i dječji program. Na taj način smo u ekstremnim okolnostima ipak uspjeli osigurati kontinuitet rada kluba, nastaviti suradnju s brojnim umjetnicima i publici pružiti mogućnost praćenja kvalitetnih kulturnih programa .

Muzej suvremene umjetnosti (MSU) je prepoznao naš trud i na Natječaju za najbolje zagrebačke online projekte realizirane u razdoblju od 19.3. do 31.5.2020. nam je dodijelio prvu nagradu.

Htjeli bi se ovim putem još jednom zahvaliti našoj voditeljici Začarane Močvare Nini Romić i našoj suradnici Lauri Tandarić koje su bile najzaslužnije za bukiranje online programa. Naravno, hvala i svim izvođačima koji su nastupili i svima vama koji ste nas pratili!

U međuvremenu smo krenuli s “pravim” koncertima i ostalim programima, kao i ponudom kave i drugih pića na Močvarnoj terasi svaki dan od 16 sati. O nadolazećem ljetnom programu saznaj sve na linku mochvara.hr.

Sva online događaja koja su se održala i najave novih online događaja možete pogledati na ovom linku.

Plakat je napravila naša Močvarka Vanesa Matošević.