Hrvatska, Nekategorizirano, Rad udruga

Nacionalna zaklada nastavlja s besplatnim radionicama za potencijalne prijavitelje na ESF i javne pozive

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva i u 2021. nastavlja s održavanjem niza radionica namijenjenih udrugama i drugim potencijalnim prijaviteljima na pozive za dodjelu bespovratnih sredstava iz Europskog socijalnog fonda i javnih izvora kako bi se osnažili organizacijski i stručni kapaciteti svih potencijalnih prijavitelja.

Radionice se održavaju u sklopu Programa podrške i provedbe programa EU i Programa regionalnog razvoja te u suradnji s regionalnim suradnim organizacijama (udruga Smart, DKOLEKTIV, ACT grupa, Centar za civilne inicijative, udruga MI ).

Radionice su otvorene za sve organizacije koje trebaju podršku u razvoju učinkovitog modela unutarnjeg upravljanja do područja razvoja vlastitih kompetencija: od upravljanja projektnim ciklusom, procjenom potreba u lokalnoj zajednici, osiguravanjem kvalitetne provedbe projekata, menadžmentom volontera te brojnim drugim povezanim temama.

Teme radionica:
– Gospodarske djelatnosti i povezana poduzeća;
– Upravljanje projektnim ciklusom i procjena potreba u lokalnoj zajednici;
– Upravljanje volonterima;
– Sustav kvalitete u organizacijama civilnoga društva s primjerima učinkovitih modela upravljanja;
– Osiguranje kvalitetne provedbe projekata financiranih iz javnih izvora;
– Inovativni modeli prikupljanja sredstava za djelovanje organizacija civilnoga društva;
– Modeli zagovaranja za pozitivne promjene u lokalnim zajednicama;
– Modeli uključivanja građana u rad organizacija civilnoga društva;
– Kako izraditi strateški I operativni plan organizacije civilnoga društva;
– Razvoj društvenog kapitala u lokalnoj zajednici te modeli partnerstva/suradnje organizacija civilnog društva u zajednici;
– Modeli unutarnjeg i vanjskog vrednovanja djelovanja/programa organizacija civilnoga društva.

Datum i prijave na radionice
Jednodnevne ili dvodnevne radionice održavat će se od veljače do prosinca 2021.
Datum i vrijeme održavanja radionica te prijavni obrasci za sudjelovanje bit će za svaku radionicu zasebno objavljeni na ESF platformi esf.platforma.civilnodrustvo.hr i portalu Civilno društvo te vam savjetujemo da ih tamo pratite.
Zbog epidemiološkim mjera vezanih uz pandemiju koronavirusa, sve radionice do daljnjega će biti održane u obliku webinara (na daljinu).