Hrvatska, Nekategorizirano

Nacionalna zaklada obilježava Europski dan filantropije i zakladništva

filantrop_crNacionalna zaklada povodom obilježavanja Europskog dana filantropije i zakladništva organizira središnje događanje Tjedna filantropije u Zadru od 30. rujna do 2. listopada 2017. godine.

Republika Hrvatska se ove godine po drugi put uključuje u obilježavanje Europskog dana filantropije i zakladništva koji se u cijeloj Europi obilježava 1. listopada.

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva u suradnji sa Europskom zakladom za filantropiju i društveni razvoj odlučila je podržati aktivnosti tijekom Tjedna filantropije 2017. koji će se održati od 25. rujna do 2. listopada u većim gradovima u Hrvatskoj s tim da će ove godine središnje događanje biti u Zadru od 30. rujna do 2. listopada 2017. godine.

Događanje će biti sadržano u dva dijela, izložbenom/interaktivnom koje će se održavati na glavnom trgu te konferencijskom na temu filantropije koja će se održati 2. listopada 2017. godine u IMPACT- Europskom centru za međusektorsku suradnju u Zadru, na kojoj su sudjelovanje potvrdili i međunarodni stručnjaci za filantropiju.

Obilježavanje Europskog dana filantropije i zakladništva u Zadru, 30. rujna i 1. listopada  2017. godine omogućit će zakladama uključenim u Hrvatski forum zaklada ” ZaDobro.BIT” predstavljanje njihovog rada, provedbu cijelog niza interaktivnih događanja vezanih uz filantropiju (za djecu, mlade i odrasle) te izložbu o filantropiji u Hrvatskoj na glavnom trgu u Zadru.

Program Tjedna filantropije