Aktualno, Nekategorizirano

Tjedan filantropije 2018. godine

cSvPUqDracylQiwjYiEg0lz09CJV0hTRNacionalna zaklada povodom obilježavanja Europskog dana filantropije i zakladništva organizira središnju proslavu Tjedna filantropije u Dubrovniku, 29. rujna 2018. godine s početkom u 10 sati na Sveučilištu u Dubrovniku.

Republika Hrvatska se ove godine po treći put uključuje u obilježavanje Europskog dana filantropije i zakladništva koji se u cijeloj Europi obilježava 1. listopada.

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva u suradnji s Europskom zakladom za filantropiju i društveni razvoj odlučila je podržati aktivnosti tijekom Tjedna filantropije 2018. koji će se održati od 23. rujna do 1. listopada u većim gradovima u Hrvatskoj s tim da će ove godine središnje događanje biti u Dubrovniku, 29. rujna 2018. godine.

Događanje će biti sadržano u dva dijela, izložbenom/interaktivnom koje će se održavati u dvorišnom prostoru Sveučilišta te konferencijskom (amfiteatar Sveučilišta) na temu filantropije na kojoj su sudjelovanje potvrdili i međunarodni stručnjaci za filantropiju.

Obilježavanje Europskog dana filantropije i zakladništva u Dubrovniku, 29. rujna 2018. godine omogućit će zakladama uključenim u Hrvatski forum zaklada ” ZaDobro.BIT” predstavljanje njihovog rada, provedbu cijelog niza interaktivnih događanja vezanih uz filantropiju (za djecu, mlade i odrasle) te izložbu o filantropiji u Hrvatskoj.

Tjedan filantropije završiti će 1. listopada 2018. godine svečanim otvorenjem Hrvatske kuće filantropije u zgradi IMPACT centra u Zadru.