Aktualno, Nekategorizirano

Natječaj za 18. Festival prvih

Umjetnička organizacija Studio Artless otvara natječaj za prijavu radova za 18. Festival prvih. Radovi na temu: Potreba za stanom i stambena politika mogu biti izvedeni u bilo kojem mediju, pod uvjetom da autor u tome mediju radi po prvi put. Natječaj je otvoren do 25. lipnja 2020.

Prijave s opisom rada, kratkom biografijom autora i kontaktom pošaljite na festivalprvih@gmail.com. Zbog mogućnosti održavanja festivala u online obliku, radovi bi se trebali i tome prilagoditi.

Festival prvih planira se kao i prethodnih godina održati u Centru kulture na Peščenici – KNAP tijekom listopada 2020.

Središnju temu 18. Festivala prvih inspirira i zvučna i prostorna instalacija mlade umjetnice Nikoline Butorac (1986.), PRAZNINA DOMA/(Ne)vidljivi nomadi, nagrađena na 16. Festivalu prvih 2017. godine. Butorac kroz niz intervjua i jestivi plan stana propituje potrebu za vlastitim domom/stanom i označava je fikcijom nedostupne mladim ljudima. Stambeno je pitanje predmet njezinog dugotrajnijeg umjetničkog interesa, jer problem osjeća dubinski svojim…

Detaljnije:
http://www.studio-artless.hr/