Hrvatska, Inicijative, Nekategorizirano

Održan prvi modul edukacije za korisnike sustavnih podrški Nacionalne zaklade

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva 27. i 28. rujna 2023. u IMPACT centru u Zadru održala je prvi modul izobrazbe za zaposlenike 88 udruga i saveza udruga osoba s invaliditetom te udrugama i savezima udruga branitelja  iz Domovinskoga rata, koje su korisnice sustavnih podrški Nacionalne zaklade.

Cilj izobrazbe je bio korisnicima sredstava novoustrojene sustavne podrške pružiti potrebna znanja i informacije o zakonodavnom okviru vezanom uz prihvatljivost izdataka, porez na dohodak te pravni učinak ugovora o dodjeli bespovratnih potpora.

Korisnici su informirani i o mogućnostima financiranja u okviru Programa Učinkoviti ljudski potencijali 2021. – 2027.

Okupljenim predstavnicima udruga i saveza udruga novoustrojene nacionalne sustavne podrške obratili su se Cvjetana Plavša-Matić, upraviteljica Nacionalne zaklade i Luka Bogdan, zamjenik upraviteljice Nacionalne zaklade za europske i sustavne programe.