Hrvatska, Nekategorizirano

Online umjetničke radionice projekta ZOOMIRAJ KULTURU!

Kolektor  – Centar za vizualne umjetnosti, u suradnji s Udrugom Studio B, poziva zainteresirane na umjetničke radionice Zoomiraj kulturu.
Radionica se sastoji od teorijskih predavanja, praktičnih vježbi, razgovora s umjetnicima, virtualnih šetnji izložbama i muzejima, podijeljenih u različite obrazovne module, koji polaznicima omogućuju upoznavanje i usavršavanje vlastitih znanja iz vizualnih i izvedbenih umjetnosti, te njihovo razumijevanje u svakodnevnom kontekstu.
Radionica je namijenjena mladima od 18 do 24 godina iz cijelu e Hrvatske. Za sudjelovanje je osim dobre volje potrebno posjedovati računalo i Internet vezu.

Rok za prijavu je 15.3.2020., a broj sudionika ograničen je na 20 polaznika/polaznica.

Prijaviti se možete putem sljedeće poveznice:

Za vrijeme radionice polaznici će proći kroz sljedeće module:
-Umjetnička fotografija
-Obrada fotografije
-Umjetničko snimanje
-Montaža
-Razgovor s umjetnikom
-Virtualna šetnja muzejom
-Plesna izvedba suvremenog plesa
-Virtualna izložba

Radionice će se održavati radnim danima i prisustvo na svim programima je obvezno.

Prijaviti se mogu i osobe starije od 54 godine za module ‘Razgovor s umjetnikom’, ‘Virtualna šetnja muzejom, ‘Plesna izvedba suvremenog plesa’ i ‘Virtualna izložba’.

Radionica ZOOMIRAJ KULTURU osmišljena je tako da svi polaznici povećaju svoje kreativne i socijalne vještine, ali što je još važnije steknu osnove iz fotografije, montaže, snimanja, osnovne obrade fotografija, te osvijeste različite alate potrebne za razumijevanje suvremenih umjetničkih praksi.
……………………………………………….
Projekt provodi KOLEKTOR – Centar za vizualne umjetnosti u suradnji s Udrugom Studio B.

Dio radionica provodi udruga KONTEJNER – Biro suvremene umjetničke prakse.

Projekt “Zoomiraj kulturu” ugovoren je za sufinanciranje iz Europskog socijalnog fonda na pozivu Umjetnost i kultura online.

Aktivnosti projekta pratite na: https://www.facebook.com/zoomirajkulturu