Aktualno, Nekategorizirano

Počeli Dani Marije Jurić Zagorke 2020.

U četvrtak, 19. studenog 2020. u 10 sati položen je vijenac na grobu Marije Jurić Zagorke na Mirogoju, a od 11 do 16 sati Memorijalni će stan Marije Jurić Zagorke biti otvoren za javnost. Posjetitelji će moći vidjeti stan u kojem je Zagorka živjela 19 godina, stalni postav, te čuti poznate i manje poznate informacije i priče iz života popularne spisateljice i prve hrvatske novinarke. Memorijalni će stan biti otvoren za javnost i u nedjelju, 22.11. od 14 do 19 sati. Maske su obavezne, a dezinfekcijska će sredstva biti dostupna na ulazu.

U suradnji s Odsjekom za komparativnu književnost Filozofskog fakulteta u Zagrebu, u petak i subotu, 20. i 21.11. održat će se znanstveno književni skup Dani Marije Jurić Zagorke na temu „Rizici i resursi: rod i politika raspodjele“. Zbog epidemiološke situacije u kojoj se nalazimo, ovogodišnji će se skup održati putem Zoom platforme. Svi zainteresirani za slušanje izlaganja mogu se prijaviti na mail zagorka@zenstud.hr ili SMS na broj telefona 098 433 121. Kontakt osoba je Ana Zbiljski

U petak, 20.11. u 19 h moći posjetiti edukativno kostimiranu šetnju „Iz Zagorkinog pera“. Svoj dolazak možete najaviti na mail martinafindrik@yahoo.com ili SMS na broj telefona 091 606 7770. Tada ćete saznati mjesto sastanka te druge potrebne informacije. Broj mjesta je ograničen. Kontakt osoba je Martina Findrik.

Detaljnije na:
http://zagorka.net/pocinju-dani-marije-juric-zagorke-2020/