Aktualno, Nekategorizirano

Porijeklo prostora

rojca_crPredstavljamo The Origin of Spaces Toolbox  –  novu europsku platformu korisnih alata za razvoj inovativnih društvenih praksi i upravljanje trećim prostorima.

Uz zanimljive goste i inspirativne priče saznajte kako postati društveni poduzetnik, zašto je važno razvijati sudioničke modele upravljanja, kako građanske inicijative doprinose razvoju lokalne zajednice, kako vaš prostor može biti ekološki održiv i kako kreirati uspješnu coworking zajednicu!

Nakon konferencije u ugodnoj atmosferi unutrašnjeg dvorišta Rojca podružite se uz zalogajčiće društveno-odgovornog restorana “Punkt” i osvježavajuće voćne košarice i napitke Solidarne Eko Grupe Pula.

Dođite i pridružite se ovom inspirativnom, održivom i zabavnom druženju!

Program:

9:30 – 10:00 registracija i druženje uz kavu

10:00 – 10:10 otvaranje konferencije : Danijela Poropat, Dunja Vuković

10.10 – 11.00 prezentacija platforme The Origin of Spaces Toolbox : Irena Burba, Vibor Juhas, Vjeran Juhas

11:00 – 11:20 inspiracijske priče:

TranS – tranzicijska grupa Savica, Zagreb

Društveno poduzeće „Punkt“, Pula

Solidarna eko grupa Pula, Pula

11.20 – 11:30 pauza

11:30 – 12:30 panel: Građanske inicijative – pokretači lokalne zajednice

Moderator: Dunja Vuković, Zgoda, Zagreb

Gosti: Lucija Mikas, Inicijativa Sv. Filip Jakov; Irena Borovina i Viktorija Karamarković, Udruga Vestigium, Zagreb; Irena Burba, Zelena Istra