Aktivizam, Nekategorizirano

Poziv na obilježavanje Kristalne noći u Zagrebu

Na slici zid oko Starog židovskog u Frankfurtu, Njemačka. EPA / ARMANDO BABANI
Na slici zid oko Starog židovskog u Frankfurtu, Njemačka. EPA / ARMANDO BABANI

Obilježavanje osamdesete obljetnice Kristalne noći  održat će se u petak u petak, 9. 11. 2018. u 12:30 sati u Zagrebu, Praška ulica, na mjestu bivše sinagoge.

S velikom zabrinutošću zbog rastuće ksenofobije četiri inicijative: RAND/ Regionalna adresa za nenasilno djelovanje, Inicijativa Vjernici za mir, U DOBROJ VJERI, Inicijativa Hodos pozivaju na obilježavanje sjećanja na Kristalnu noć.

9. 11. 2018. s početkom u 12:30 kao građani i vjernici povodom osamdesete obljetnice Kristalne noći, okupit ćemo se u Praškoj ulici na mjestu bivše sinagoge. Krugom šutnje ukazat ćemo na nužnost odupiranja širenju straha i mržnje prema izbjeglicama i osobama migrantskog podrijetla. Ne ponovila se nikad više ni za koga Kristalna noć! – stoji u pozivu inicijativa.

Poziv potpisuju četiri inicijative: RAND/ Regionalna adresa za nenasilno djelovanje, Inicijativa Vjernici za mir, U DOBROJ VJERI, Inicijativa Hodos.