Aktivizam, Nekategorizirano

Poziv na okrugli stol: Utjecaj hidroelektrana na ljude i okoliš

mHEZelena akcija Vas poziva na okrugli stol “Utjecaj hidroelektrana na ljude i okoliš” koji će se održati u prostorijama Zelene akcije, Frankopanska 1, Zagreb u ponedjeljak, 28. siječnja 2019. godine u 10 sati.

Tema okruglog stola bit će trend izgradnje malih hidroelektrana u Hrvatskoj i regiji, koje se pokušava prikazati kao ‘zelen’ izvor energije, pri čemu se često ignoriraju njihovi štetni utjecaji na prirodu i lokalne zajednice. To pak dovodi do sve češćeg otpora takvim projektima od strane okolišnih organizacija i lokalnih građanskih inicijativa te će neki od primjera takvog otpora biti prezentirani na okruglom stolu.

Uvodnu će riječ dati:

Irma Popović Dujmović, WWF Adria
Maja Hasanbašić, Ured pučke pravobraniteljice
dr.sc. Dušan Jelić, Hrvatski institut za biološku raznolikost
Goran Krivić, Centar za životnu sredinu, Banja Luka
Irma Muhović, NVO Green Home, Podgorica

Okrugli stol je organiziran u sklopu projekta “Coordination and development of resistance activities against hydropower projects and for preserving natural rivers in the Balkan region. Phase 2”, kojeg financira Pro Natura / Friends of the Earth Švicarska.

Nadamo se da ćete se odazvati pozivu te da ćete se uključiti u raspravu o ovoj temi! (Izvor Zelena akcija)