Aktivizam, Nekategorizirano

Poziv na sudjelovanje u obilježavanju Dana planete Zemlje u Knjižnici i čitaonici ‘Fran Galović’ Koprivnica

Pozivaju se korisnici svih uzrasta da se pridruže u obilježavanju Dana planete Zemlje, 22.4., slanjem svojih kreativnih radova kako bi putem digitalnih medija poslali poruku o želji za zdravijim, kvalitetnijim i sigurnijim životu na Zemlji.

Radove mogu slati do 22. travnja na Facebook profil knjižnice ili na djecji@knjiznica-koprivnica.hr. Radovi će biti objedinjeni i objavljeni na mrežnim stranicama knjižnice.

Dan planete Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi se ojačala svijest ljudi o opasnosti koja prijeti svim oblicima života na Zemlji zbog sve intenzivnijeg globalnog onečišćenja. Ove godine obilježava se i 50 godina od prve provedene akcije zagovaranja zaštite okoliša koja je izmamila više od milijun Amerikanaca na ulice 1970.godine, a na inicijativu Američke agencije za zaštitu okoliša. Službeno se Dan planete Zemlje održava od 1992. kada je na Konferenciji Ujedinjenih naroda u Rio de Janeiru usklađen dalekosežni program za promicanje održivog razvoja.