Aktivizam, Nekategorizirano

Argonauta najavljuje akcije čišćenja podmorja na otoku Murter i Žut

DSC_0071U susret Danu planete Zemlje, Udruga Argonauta organizira vikend akciju čišćenja podmorja, koja će se održati u subotu i nedjelju, 14. i 15. travnja 2018. u sklopu projekta Pogled u modro, kojeg sponzorira INA d.d. kroz program Zeleni pojas, najavila je udruga Argonauta.

Akcija u subotu 14. travnja odvijat će se u uvali Hramina u Murteru na predjelu plaže Luke, a u nedjelju 15. travnja u uvali Strunac na otoku Žutu.

Sudjeluje 20-ak ronioca iz ronilačkih klubova UPA Rostrum iz Splita, RK Geronimo iz Zagreb ate RK Sv. Roko iz Bibinja.

Komunalno poduzeće Murtela sudjeluje u istovremenoj akciji na kopnu, gdje će zajedno s volonterima iz udruge Argonauta u subotu čistiti i pripremati za sezonu novouređenu plažu Luke, dok će ronioci čistiti podmorje plaže.

U nedjelju ronioci će čistiti podmorje uvale Strunac na Žutu, dok će djelatnici i volonteri Argonaute čistiti obalu od naplavina i drugog otpada.