Aktivizam, Nekategorizirano

Poziv za volonterke i volontere za Mjesec i Povorku ponosa 2020.

Povorka ponosa LGBTIQ osoba i obitelji, najdugovječniji politički prosvjed u Hrvatskoj koji se održava već 18 godina u Zagrebu, ne bi bila moguća bez prajdizanki i prajdizana – volonterki i volontera koji su svoje slobodno vrijeme odlučili_e posvetiti mijenjanju društva i unaprjeđenju prava LGBTIQ osoba. Prajdizanke se ne moraju identificirati kao LGBTIQ osobe, ali je nužno da podržavaju borbu za prava LGBTIQ osoba te da imaju želju graditi društvo bez homofobije, bifobije, transfobije, seksizma, šovinizma, militarizma, ksenofobije, mizoginije, rasizma i svih oblika isključivosti te zagovaraju jednakost, pravednost i pravo na ljubav.

Zagreb Pride svake godine okuplja tim posvećenih i pouzdanih osoba koje aktivno sudjeluju u organizaciji Povorke ponosa te kulturno-edukativno-aktivističkih aktivnosti u Mjesecu ponosa. Organizacija Povorke ponosa (13. lipnja) i Mjeseca ponosa (započinje 17.svibnja) odvija se u manjim timovima koji na tjednim sastancima zajedno rade na određenom segmentu organizacije, a svatko sam_a odabire u kojem će području i na koji način sudjelovati. Ne brini ako nemaš iskustva – na samom početku obvezno je sudjelovanje na edukativnim radionicama koje organiziramo, a sve kako bi se dobro upoznao_la s timom i načinom rada.

Cjelokupan tekst poziva je ovdje.