Aktivizam, Nekategorizirano

Pravo na čist zrak: U nedjelju novi prosvjed građana Slavonskog Broda

Foto: Brodportal
Foto: Brodportal

Naime, nakon što se održao sastanak s predstavnicima Ministarstva zaštite okoliša u Slavonskom Brodu, nakon što se ponovo sastalo Povjerenstvo za praćenje poboljšanja kvalitete zraka na području grada Slavonskog Broda, održan sastanak s Upravom Janafa te Saborskog odbora danas, svi bez konkretnih zaključaka i mjera, predstavnici građanskih inicijativa vezanih uz problem Rafinerije Brod nezadovoljni s do sada učinjenim, sastali su se kako bi odlučili što dalje.

Zaključak je da ukoliko do petka, 16. prosinca ne dođe do sastanka s predstavnicima vlasti u Republici Srpskoj, organizirati će u nedjelju prosvjed kod samog graničnog prijelaza prema Bosni i Hercegovini i to u ulici Hanibala Lucića koja vodi prema granici. Kako je navedeni sastanak zakazan za srijedu 21. prosinca, čini se da će do prosvjeda u nedjelju ipak doći.

Još ne govore o mogućem prosvjedu na samom graničnom prijelazu i zatvaranju granice te građanskom neposluhu, ali to je idući korak u djelovanju inicijative.

Preuzeto sa portala: Brodoportal