Aktivizam, Nekategorizirano

Prosvjed “Brodskih mama” na Markovu trgu u Zagrebu

foto: Hrvatska danas

Skupina udruga i građanskih inicijativa koje povezuje problem onečišćenja zraka u Slavonskom Brodu i njegovo rješenje organizirat će u subotu 14. travnja, prosvjed u Zagrebu na Markovu trgu pod nazivom “Svi za djeci – Brod plovi “, prenosi Hina.

Javno okupljanje na zagrebačkome Markovu trgu prijavljeno je u razdoblju od devet do 11 sati. Prosvjednici će oko šest ujutro krenuti iz Slavonskoga Broda u tri autobusa i dvadesetak osobnih automobila.

Prosvjedna kolona proći će Trgom bana Josipa Jelačića, Radićevom ulicom i stubama prema Markovu trgu. U organizaciji prosvjeda sudjeluju – Brodske mame, G.I. Eko integral, Kad ako ne sad – ne dajmo da nas truju, Želimo čist zrak u Slavonskom Brodu, Brođani za Brod i Udruga Loco-Moto.