Aktualno, Nekategorizirano

Predstavljanje rezultata istraživanja o nejednakosti u Hrvatskoj

Istraživanje je provedeno u sklopu programa Ekonomsko-socijalna pravednost CMS-a
Istraživanje je provedeno u sklopu programa Ekonomsko-socijalna pravednost CMS-a

Centar za mirovne studije organizira predstavljanje rezultata istraživanja o nejednakosti u Hrvatskoj te stručnu panel raspravu o mogućim rješenjima i preporukama za smanjenje regionalnih razlika te razlika između određenih društvenih skupina “Geometar jednakosti”.

Predstavljanje će se održati u četvrtak, 20. listopada 2016. u Kinu Europa u dvorani Muller (Varšavska 3, Zagreb) od 17 do 19 sati.

Društvene nejednakosti štetno djeluju i na ukupni ekonomski razvoj kao i na kvalitetu života građana.

O tome gdje je Hrvatska u pogledu nejednakosti u odnosu na druge zemlje EU, a gdje na globalnoj razini, koji su ključni pokazatelji velikih regionalnih nejednakosti, kako se nejednakosti u pristupu određenim socijalnim usluguma reflektiraju na pitanja tržišta rada i siromaštvo, koje su ključne nejednakosti u mirovinskom sustavu, a koje u poreznom, tko daje više a ima manje, te kako socijalni transferi utječu na smanjenje ili povećanje razine nejednakosti, na panelu će govoriti:

Maja Pleić, Centar za mirovne studije
Sandra Benčić, Centar za mirovne studije
Branko Ančić, Institut za društvena istraživanja Zagreb
Jelena Ostojić, Hrvatski zavod za zapošljavanje
Paul Stubbs, Ekonomski institut (očekuje se potvrda)
Karin Doolan, Filozofski fakultet Zadar (očekuje se potvrda)
Raspravu će moderirati Marina Škrabalo iz GONG-a i Europskog socijalnog i gospodarskog odbora.

Istraživanje Geometar jednakosti provedeno je u sklopu programa Ekonomsko-socijalna pravednost Centra za mirovne studije.