Aktivizam, Nekategorizirano

Prosvjedna akcija “Mladi za radnička prava!”

Ususret prosvjednoj akciji organizirat će se i nekoliko manjih akcija

Inicijativa udruga i sindikata koja želi potaknuti mlade na borbu za radnička prava organizira prosvjednu akciju “Mladi za radnička prava”, koja će se održati 17. studenog u Zagrebu s početkom u 18 sati na Trgu žrtava fašizma. Pozivamo sve građane i građanke koji/e vjeruju da radnička prava nisu stvar nekih prošlih vremena!

Podsjećamo kako su mlade osobe u Hrvatskoj među najvećim žrtvama trenutne ekonomske situacije.

Nezaposlenost i ugrožavanje radničkih prava dovele su skoro 20% mladih u rizik od siromaštva.

Mi mladi/e od nove vlasti zahtijevamo da se osigura dostojanstvo mladih radnika i radnica!

Ususret prosvjednoj akciji organizirat će se i nekoliko manjih akcija, od kojih vas na prvu pozivamo već ovaj četvrtak 10.11. kad će volonteri/ke udruga i sindikate te studenti/ice ispred Studentskog centra u Zagrebu dijeliti letke te informirati učenike/ice i studente/ice o njihovim radničkim pravima oko učeničkog i studentskog rada te odrađivanja stručne prakse. Akcija će trajati od 11 do 16h, a predviđeno vrijeme za davanje izjava je 11:30.

Detalje pratite na FB eventu.