Aktivizam, Nekategorizirano

Radionica o stanju LGBTIQ prava u Hrvatskoj i dobrim medijskim praksama

Radionica o pregledu stanja LGBTIQ prava u Hrvatskoj, modelima izvještavanja o LGBTIQ temama i dobrim medijskim praksama namijenjena novinarima/novinarkama održat će se 17. prosinca 2021. u Zagrebu, navodi se u pozivu www.zagreb-pride.net/.

Edukaciju organiziraju i zajednički provode Zagreb Pride i Queer Sport Split (dio LGBT centra Split), a vodit će ju Marko Jurčić, višegodišnji LGBTIQ aktivist s iskustvom rada s medijima i u medijima, uz suradnju Suzane Kunac.

Cilj radionice je upoznati novinare_ke o stanju ljudskih prava LGBTIQ osoba u Hrvatskoj danas, o načinima izvještavanja tema koje se tiču potreba i prava LGBTIQ zajednice i dobrim praksama. Dugoročni cilj je povećati broj novnara_ki koji_e su specijalizirani_e za praćenje i izvještavanje o temama koje se tiču društvenih i pravnih aspekata vezanih uz rodni identitet, rodno izražavanje i spolnu orijentaciju.

Više informacija i link za prijavu na stranici www.zagreb-pride.net/.