Nekategorizirano, Stajališta

Škrlec: Napadi Vlade na civilno društvo u Hrvatskoj napadi su na uporište demokracije u EU

Suorganizirator je Platforma 112 u suradnji s HND-om i inicijativom Kulturnjaci2016
Suorganizirator je Platforma 112 u suradnji s HND-om i inicijativom Kulturnjaci2016

– Primamo zabrinjavajuće izvještaje iz Hrvatske, o zatiranju medijskih sloboda i autonomnog civilnog društva. Danas smo tu da bismo vidjeli kolike su prijetnje liberalnoj demokraciji u Hrvatskoj – tim je riječima Ulrike Lunacek, potpredsjednica Europskog parlamenta iz grupe Europskih zelenih u utorak 7. lipnja u Europskom parlamentu u Strasbourgu otvorila okrugli stol „Hrvatska na putu neliberalne demokracije?“.

Hrvatski europarlamentarac Davor Škrlec, suorganizator okruglog stola s Lunacek, uvodno je ustvrdio kako su napadi Vlade na civilno društvo u Hrvatskoj napadi na uporište demokracije u EU, istaknuvši štetnost udara na Nacionalnu zakladu za razvoj civilnog društva.

Okrugli stol je suorganizirala Platforma 112 u suradnji s Hrvatskim novinarskim društvom i inicijativom Kulturnjaci2016.

U raspravi su, uz svoje kolege iz drugih zemalja, sudjelovali i hrvatski eurozastupnici Jozo Radoš, Biljana Borzan, Ruža Tomašić i Ivan Jakovčić.

Tijek rasprave i navode sudionika pogledajte OVDJE.