EHO, Nekategorizirano

Socijalna zadruga Miva art započinje s provedbom EU projekta “Made in Miva art”

U sklopu Poziva na dostavu projektnih prijedloga “Jačanje poslovanja društvenih poduzetnika – faza I.”, socijalna zadruga Miva art započinje s provedbom projekta “Made in Miva art”. Projekt traje 30 mjeseci.

Projekt financira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u maksimalnom iznosu prihvatljivih troškova 1.970.424,91 kuna, uz stopu vlastitog sufinanciranja od 6,9966914 posto.

Cilj projekta Made in Miva art je zapošljavanje osoba s invaliditetom uz podršku i uz prilagodbu procesa rada, koje će rezultirati povećanjem kapaciteta društvenog poduzetništva što će utjecati na smanjenje nezaposlenosti i socijalnu isključenost.

Cilj poziva je rast postojećih društvenih poduzeća/društvenih poduzetnika u vidu jačanja njihovih kapaciteta, održivosti, konkurentnosti s posebnim
naglaskom na poticanje zapošljavanja.

Kako bi ostvarili projektne ciljeve iz Poziva planiramo provesti aktivnosti:
1. Zapošljavanje osoba s invaliditetom
2. Organiziranje podrške osobama s invaliditetom
3. Prilagodba radnih mjesta i poboljšanje radnih procesa u skladu s mogućnostima osoba s invaliditetom

Pozivom na dostavu projektnih prijedloga ”Jačanje poslovanja društvenih poduzetnika – faza I.” financiraju se aktivnosti kojima je cilj rast postojećih društvenih poduzeća/društvenih poduzetnika u vidu jačanja njihovih kapaciteta, održivosti, konkurentnosti s posebnim naglaskom na poticanje zapošljavanja. Osim već postojećih društvenih poduzeća/društvenih poduzetnika, Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava namjerava podupirati razvoj društvenog poduzetništva u Republici Hrvatskoj pružajući financijsku podršku razvoju poslovanja i jačanju kapaciteta i subjektima koji se odluče napraviti iskorak i kroz projekt započnu svoje poslovanje u skladu s društveno-poduzetničkim načelima.

Više o pozivu: strukturnifondovi.hr