Aktivizam, Nekategorizirano

SozialMarie 2020 – natječaj za društvene inovacije s područja Srednje i Istočne Europe

Natječaj SozialMarie otvara se po 16. put: Ponovno se dajemo u potragu za izvrsnim društvenim inovacijama s područja Srednje i Istočne Europe.

Pozivaju se aktivni projekti iz područja civilnog društva i društvenog poduzetništva, projekti koje provode profitna poduzeća, ali i javna uprava, a koji nude inovativna rješenja za društvene izazove. Prijaviti se mogu projekti iz Austrije, Mađarske, Češke te ove godine i iz cijele Hrvatske. Za Sloveniju vrijedi pravilo da mjesto provođenja projekta ne smije biti udaljeno više od 300 km od Beča.

Natječaj traje do 21. siječnja 2020., a prijave se šalju putem službene internetske stranice.

15 najboljih društvenih inovacija nagradit će se 1. maja 2020. pri javnom uručenju nagrada u bečkom ORF RadioKulturhausu: Prve tri nagrade imaju vrijednost od 15000, 10000 i 5000 eura, a daljnjih 12 nagrada dodjeljuje se u vrijednosti od 2000 eura.