Aktualno, Nekategorizirano

Otvorene prijave za Europsku nagradu za mlade Karlo Veliki!

Svake godine Europski parlament i Zaklada međunarodne nagrade Karlo Veliki iz Aachena uručuju nagradu Karlo Veliki za europske projekte mladima u dobi između 16 i 30 godina. Prijave traju do 21. veljače 2020.

Tri pobjednička projekta biraju se između 27 nacionalnih kandidata. Dobitnik prve nagrade osvaja 7 500 eura, drugoplasirani 5 000 eura, dok nagrada za treće mjesto iznosi 2 500 eura. Po jedan predstavnik svakog od 27 nacionalnih dobitnika bit će u svibnju 2020. pozvan u Aachen na svečanu dodjelu nagrade.

Europska nagrada Karlo Veliki dodjeljuje se projektima kojima se:
– promiče međusobno razumijevanje u Europi i međunarodnoj zajednici
– potiče stvaranje zajedničkog osjećaja europskog identiteta i integracije
– služe kao uzor mladima u Europi
– nude praktične primjere suživota Europljana u zajednici

Za sva dodatna pitanja kontaktirajte ECYP2020@ep.europa.eu, a prijavni obrazac pronađite na: https://www.europarl.europa.eu/charlema…/…/introduction.htmls. (Izvor Pragma/Facebook)