Hrvatska, Nekategorizirano

Splićani prosvjedovali protiv poreza na nekretnine

porez_crOkupljeni su tražili ukidanje zakona kojim je bilo predviđeno uvođenje porez na nekretnine, prenosi HRT.

Aktivisti i građani su nosili transparente na kojima je pisalo “Sudstvom ogorčeni građani RH”, “NE porezu na nekretnine”, “Protestiram dakle jesam”, “Kako s penzijom platiti još jedan porez?”, “Andrej zašto?”, “Dom je nepovrediv” i “Već smo dotakli dno”.

Jedna od govornica na prosvjedu, Maja Jurišić iz Pokreta otoka poručila je da je dosta, dodavši kako je to samo jedan od zakona koji se uvodi i da je rijetko koji za korist naroda. Jurišić kaže kako nije normalno da se prvo udara po građanima, a da se tek onda rješavaju neke druge stvari.

Inače, ministar financija Zdravko Marić najavio je da će Vlada u četvrtak sa svoje sjednice Hrvatskom saboru uputiti prijedlog izmjena Zakona o lokalnim porezima, u kojima će biti odgoda uvođenja poreza na nekretnine, ranije najavljivanog od 1. siječnja iduće godine. U četvrtak bi trebalo biti poznato i sve vezano za odgodu uvođenje tog poreza, a i svi ostali detalji.