Aktualno, Nekategorizirano

Svjetski savez mladih Hrvatske organizira “Ljetnu školu bioetike i ljudskih prava”

Foto: facebook.com/WorldYouthAlliance
Foto: facebook.com/WorldYouthAlliance

U organizaciji Svjetskog saveza mladih Hrvatske u Šibeniku se od 21. do 26. kolovoza održava “Ljetna škola bioetike i ljudskih prava” na kojoj će mladi u dobi od 18 do 30 godina raspravljati o aktualnim temama iz područja bioetike i ljudskih prava – pobačaju, medicinski pomognutoj oplodnjoi i surogatstvu.

Organizatori ističu kako je cilj razviti kritičko razmišljanje kod mladih te podići svijest o ispreplitanju različitih znanstvenih grana koje suvremene rasprave zahtijevaju.

Različitim metodama rada, analizama medicinskih istraživanja, pravnih presuda, filozofskih načela te radionicama komuniciranja i debatiranja, organizatori žele mladima razviti znanje i vještine potrebne za zagovaranje.

U sklopu programa ljetne škole organiziraju se predavanja hrvatskih stručnjaka i znanstvenika, debate i radionice dok će atraktivna lokacija pružiti mladima priliku i za upoznavanje hrvatske baštine.