Aktualno, Nekategorizirano

Treći Riječki dani medijske pismenosti u Art-kinu

Od 1. do 5. srpnja u riječkom Art-kinu održavaju se treći po redu – Riječki dani medijske pismenosti.

U pet dana programa ovogodišnjih Riječkih dana medijske pismenosti renomirani predavači – Dejan Durić, Marina Zlatarić, dr. sc. Hrvoje Turković i Carmen Lhotka – provest će polaznike predavanjima, praktičkim vježbama s puno primjera kroz sljedeća područja: temelji filmskog jezika, primjena filmske pismenosti u nastavi Hrvatskog jezika prema novom kurikulumu, filmsko stvaralaštvo Dušana Vukotića te zaštita audiovizualne baštine.

Riječki dani medijske pismenosti program su dodatne neformalne edukacije učitelja, nastavnika i profesora na polju medijske kulture, kao i oblik cjeloživotnog stručnog usavršavanja za sve one koji kod djece i mladeži razvijaju medijsku pismenost. Riječki dani medijske pismenosti djeluju u sklopu aktivnosti i programa Art-kina uoči 2020. godine kada će grad Rijeka ponijeti titulu Europske prijestolnice kulture, a održavaju se u okviru projekta Dječja kuća, jednog od programskih pravaca Rijeka 2020 – Europske prijestolnice kulture.
3. Riječki dani medijske pismenosti – program