Aktualno, Nekategorizirano

Tribina ‘Književnost i otpor’

pozivnica-knjizevnost-i-otporU četvrtak, 18. travnja, s početkom u 19 sati, u Knjižnici Marije Jurić Zagorke održat će se tribina ‘Književnost i otpor’. Branko Maleš, pjesnik i pjesnički inovator, antologičar i književni kritičar, govorit će o načinima otpora kroz književnost, aktivizmu, a najviše otporu kroz poeziju, njenu formu i tematiku, o zamkama iste i kako ih uspješno izbjeći.

Moderira: Monika Herceg

Branko Maleš (1949., Zagreb) spada među najznačajnije suvremene hrvatske pjesnike i pjesničke inovatore internacionalnog ranga. Autor je brojnih knjiga (“Tekst”, 1978; “Praksa laži”, 1986; “Placebo”, 1992; „biba posavec“, 1996; “Trickster”, 1998; “Vertigo”, 2010; “Mutno”, 2017, itd.), dobitnik “Goranova vijenca”, a među ostalim je i član žirija nagrade “Sedmica & Kritična masa” za mlade autore. (pen.hr)