Aktivizam, Nekategorizirano

Tribina Planiranje ili skvotiranje – sudbina vojarne Luščić

vojarna_karlovacTribina Planiranje ili skvotiranje – sudbina vojarne Luščić održat će se 15. ožujka s početkom u 18 sati u karlovačkoj Knjižnici za mlade (Banjavčićeva ulica 8). Na tribini će govoriti gradonačelnik Grada Karlovca Damir Mandić, Vladimir Petrović, dipl. ing. arh., Antun Alegro, dipl. ing. biol. i Luka Krmpotić, mag. ing. arh., a moderator je Marin Bakić.

Sudbina vojarne Luščić jedno je od važnijih pitanja za okolne gradske četvrti Luščić, Jamadol i Novi Centar, ali zbog svog potencijala i lokacije i za cijeli grad Karlovac. Na tribini će se tematizirati što je u vezi vojarne učinjeno od prošle tribine održane na jesen 2016. godine, u kojoj je fazi sudbina vojarne, kakvi su planovi od strane Grada Karlovca za budućnost ove lokacije te kako na cijelo ovo pitanje gleda struka i što žele građani.

Tribinu zajednički organiziraju platforma KAoperativa i Društvo arhitekata, građevinara i geodeta Karlovac – DAGGK uz potporu Zaklade Kultura Nova i Grada Karlovca.

Više o događaju pročitajte ovdje.