Hrvatska, Nekategorizirano

U Koloni sjećanja u Vukovaru bilo oko 64.000 ljudi

vukovar_crPo podacima policije tijekom dana u Vukovaru nije zabilježen niti jedan incident, te je komemorativno okupljanje prošlo mirno i dostojanstveno, prenosi Hina.

U Vukovaru je obilježena 26. obljetnica stradanja u Domovinskom ratu i Dan sjećanja na žrtve Vukovara 1991., komemorativnim okupljanjem u dvorištu vukovarske bolnice odakle su se sudionici obilježavanja u Koloni sjećanja uputili prema Memorijalnom groblju žrtava iz Domovinskog rata na kojem su državna i druga izaslanstva položila vijence i zapalila svijeće.

Misu zadušnicu predvodio je požeški biskup Antun Škvorčević.

Vukovarci su se prisjetili ubijenih i nestalih hrvatskih branitelja puštanjem u Dunav upaljenih lampiona u sklopu projekta Svjetlosna rijeka sjećanja.