Aktivizam, Nekategorizirano

U subotu se održava tradicionalna Akcija Rojc

akcija_rojc_2018_posterU subotu 16. lipnja dogodit će se tradicionalna Akcija Rojc. Jednom u godini Akcija Rojc, kao zajednička manifestacija svih udruga iz Rojca, zbližava zajednicu, a uz raznovrstan i zabavan program obraća pozornost i na teme koje nas se kolektivno tiču. Želja je na interesantan i kreativan način uključiti javnost u programe i aktivnosti udruga i umjetnika iz Rojca.

Vizija Akcije Rojc je da kroz jedan dan proveden u Rojcu posjetitelji otiđu obogaćeni znanjem, iskustvom i razumijevanjem za važnost Rojca kao jedinstvenog prostora dijeljenja, kreativnosti i imaginacije.

Tijekom Akcije unutarnje dvorište transformira se u šaroliki trg kreativnosti u kojem će, uz popratni glazbeno-scenski program, udruge naizmjenično predstavljati svoje aktivnosti i programe. Uz to, udruge će raznim aktivnostima oživiti hodnike Rojca i otvoriti svoja vrata.

Tijekom trajanja Akcije Rojc, bit će otvoren Karlo Bar – community caffe. Medijsku pratnju događaja pokriva Radio Rojc s cjelodnevnim programom, dok je za popratni glazbeni dio i ozvučenje zaslužan Munchies Sound System.

Program i satnica Akcije Rojc dostupna ovdje.