Nekategorizirano, Svijet

U Velikoj Britaniji otvara se prvi zatvorski odjel za transrodne osobe

Epa
Epa

– U Velikoj Britaniji otvara se prvi zatvorski odjel za transrodne osobe, izvijestilo je britansko ministarstvo pravosuđa.

U to će krilo, u sklopu ženskog zatvora u južnome dijelu Londona zasad biti smještene tri osobe koje su rođene kao muškarci, no u međuvremenu su promijenile spol u ženski, piše BBC.

Dužnosnici navode da tri zatvorenice koje imaju potvrdu o promjeni spola, neće imati pristup drugim ženama u zatvoru Downview.

Ministarstvo pravosuđa ističe da je najveća briga sustava sigurnost zatvorenika. Potez je uslijedio pošto je transrodna zatvorenica Karen White spolno napala dvije žene dok je bila u pritvoru u Wakefieldu.

Osuđena je na doživotni zatvor zbog višestrukog spolnog nasilja. Broj transrodnih zatvorenika u Velikoj Britaniji nije jednostavno izračunati jer se stalno mijenja. BBC je u kolovozu objavio da u Škotskoj ima 17 transrodnih zatvorenika, a u Engleskoj i Walesu 125, dok za Sjevernu Irsku podaci nisu navedeni. (Hina)