EHO, Nekategorizirano

Udruga Kopriva bespovratnim sredstvima revitalizira i obnavlja rad Doma mladih u Koprivnici

U okviru Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava “Prostori sudjelovanja – razvoj programa revitalizacije prostora u javnom vlasništvu kroz partnerstvo OCD-a i lokalne zajednice”, Koprivničkoj inicijativi volontera i aktivista (Udruga Kopriva) odobreno je 1.533.566,67 kuna iz Europskog socijalnog fonda za provedbu projekta “KUPID – Koprivničke Udruge Ponovno Imaju DOM”.

Projekt je usmjeren revitalizaciji Doma mladih u Koprivnici kroz partnerstvo udruge, Grada Koprivnice i Pučkog otvorenog učilišta Koprivnica te suradnju sa većim brojem gradskih udruga. U periodu od iduća 24 mjeseca u prostoru Doma mladih održat će se 30 programa s više od 180 aktivnosti za sve dobne skupine, usmjerenih na promociju zdravog života, prehrane, kvalitetnog provođenja slobodnog vremena, ekologije, sportskih aktivnosti, filma, plesa, promicanja volonterizma itd., izvršiti adaptacija prostora i razviti strategija daljnjeg sudioničkog upravljanja prostorom te se na taj način započeti proces revitalizacije DMKC i dati vidljivu dodanu društvenu vrijednost kojom se podiže kvaliteta života pojedinca i unaprjeđuje razvoj šire društvene zajednice.

Pozivom na dodjelu bespovratnih sredstava “Prostori sudjelovanja – razvoj programa revitalizacije prostora u javnom vlasništvu kroz partnerstvo OCD-a i lokalne zajednice”, kroz provedbu odobrenih projekata, želi se doprinijeti razvoju društvenih centara u zajednici kao javnih prostora u kojima se članovi lokalne zajednice okupljaju radi provedbe grupnih aktivnosti, korištenja različitih oblika socijalne podrške, dobivanja informacija o pitanjima važnim za kvalitetu života građana, odnosno različitih aktivnosti koje su od interesa za kvalitetno funkcioniranje lokalne zajednice.

Posrednička tijela u provedbi ovoga poziva su Ured za udruge, Posredničko tijelo razine 1, i Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva, Posredničko tijelo razine 2.

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.