Aktivizam, Nekategorizirano

VID Foundation stipendije za fotografe u usponu

Foto: vidfoundation.com

Organizacija ‘VID Foundation for Photography’ nudi stipendije fotografima u usponu, a koji dolaze iz sljedećih zemalja: Albanije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Bugarske, Grčke, Kosova, Moldavije, Crne Gore, Sjeverne Makedonije, Rumunjske, Srbije i Slovenije. Natječaj je otvoren do 19. veljače 2021.!

Namjera ove fondacije je podržati stipendijama rad koji spaja fotografiju i društvenu (ne)pravdu, vezano uz teme poput: društveni tabu, ljudska prava, okoliš, uspon ekstremizma, nacionalne manjine i ostale nedovoljno prezentirane probleme koji se pojavljuju u našoj regiji.

Dobitnike VID stipendija odabire međunarodni žiri koji se sastoji od iskusnih i talentiranih fotografa.

VID Foundation for Photography će također na društvenim mrežama Facebook / Instagram organizirati ciklus webinara i online intervjua s profesionalcima iz svijeta fotografije, koji će sa sudionicima podijeliti svoja iskustva i savjete.

>>>Kako se prijaviti?